Кельн: путешествие в сказку

Старовинному Кельну практично 2000 років. За цей час у місті виникло багато легенд, оповідань та романтичних історій, що передавалися з покоління до покоління, а також деяких незвичних традицій.
Чи чули ви про те, як на протязі багатьох років усю важку роботу за мешканців міста виконували працелюбні гноми, єдиною умовою яких було, аби ніхто не намагався їх побачити? Та про те, як жінка кравця не втримала свою цікавість? Гноми пішли з міста, а кельнці відтоді мусять працювати самі. А про те, як Ян Верт, селянський син, закохався у покоївку Гріт, але та йому відмовила? Нещасливе кохання змусило Яна залишити Кельн та податися на військову службу. Багато років по тому, Ян повернувся як герой Тридцятирічної війни. Як зустріла його Гріт?
Дізнавшись історію Кельна в легендах, навіть бувалий турист по-новому сприйматиме пам’ятки міста, фонтан Гномів, пам’ятник генералу та полководцю Яну фон Верту та інші пам’ятки архітектури!
Угода з Сатаною
Перший зодчий Кельнського собору Герхард фон Ріле не знав, як втілити у життя свій величний задум. Диявол запропонував йому угоду: зодчий мав до перших півнів віддати свою душу за креслення собору. Але коханого чоловіка врятувала жінка: прокинувшись удосвіта, вона прокукурікала замість півнів. Сатана ж віддав креслення. Архітектор зміг почати будувати по диявольських паперах, проте душа його жінки була занапащена назавжди. Коли зрозумів, що його обдурили, Сатана не вгамувався: він пообіцяв, що після завершення будівництва собору весь світ загине.
Зведення собору затяглося більш ніж на 600 років, а реставраційні роботи ведуться постійно. Тож, кінець світу людству не загрожуватиме ще довго.
Святий Христофор
У Кельнському соборі є чудова скульптура святого Христофора, що несе на своїх плечах Христа в образі маленького хлопчика. За легендою, Христофор спочатку був римлянином на ім’я Репрев. Репрев мав величезний зріст та простодушний характер. Велетень прийняв християнство, але не міг придумати, як йому прислужитися Христу. Один пустельник напоумив його переносити мандрівників через річку в себе на спині.
Одного разу, Репреву довелося нести на плечах хлопчика. Але чим далі велетень ішов у воду, тим важчою ставала його ноша. Посеред річки тягар виявився нестерпним. І тоді дитя зізналося, що є Ісусом та несе із собою весь тягар людства. Ісус похрестив велетня в річці, та той отримав ім’я Христофор, тобто «той, хто несе Христа».
Незвичний фестиваль Європи
Видовищний карнавальний сезон відкривається 11 листопада об 11 годині 11 хвилин та починається з зібрання. Організатори продумують усе до дрібниць, підбирають музику, придумують гасло, обирають ключових персонажів карнавалу: Принца, Селянина та Діву, роль якої, за традицією, грає чоловік.
Яскравий та феєричний карнавальний тиждень починається в лютому з Жіночого четверга, коли представниці прекрасної статі можуть робити все, що заманеться. За старовинною німецькою традицією, якщо дівчина в цей день обріже чоловікові краватку, він зобов’язаний з нею одружитися, або провести з нею карнавальні дні. Тому у цей день чоловіки не носять краваток.
У п’ятницю карнавал відзначають відносно спокійно – у пивних та ресторанчиках, а в суботу ввечері відбувається «хода духів та привидів», мета якої – вигнати зиму з міста.
Рожевий понеділок – кульмінація карнавального фестивалю. У цей день глядачі, що у величезній кількості приїжджають з усього світу, спостерігають за головною карнавальною процесією з ключовими персонажами карнавалу: Принцем, Селянином та Дівою, що були обрані ще на карнавальному засіданні. До галасливого натовпу кидають ласощі та цукерки.
У Фіалковий вівторок проходить ще одна досить важлива дія – спалення велетенського солом’яного опудала. Це – обряд очищення та спокути гріхів напередодні Великого посту.
Карнавальний фестиваль завершується Попільною середою, коли містяни попелом малюють на лобі один одному хрести. До столу подаються традиційні блюда з риби.
Чи це не нагадує вам Масляну?
Життя Кельна – легке, веселе та жваве. Легенди та традиції міста є родзинкою його історії та роблять Кельн надзвичайно популярним місцем для туризму.



