Support service
FAQ
15 junesunday
Date

Top 6 reasons to spend summer holidays in the Carpathians

2254
27.08.2018
Top 6 reasons to spend summer holidays in the Carpathians

Всупереч поширеному стереотипу про те, що влітку потрібно їхати на море, а взимку – у гори, багато українців воліють навмисно плутати ці поняття. Та анітрохи не шкодують про зроблений вибір.
Якщо ви ще не встигли відкрити для себе усі переваги відпочинку на заході України, а саме – у самому серці величних Карпат, то час це виправити.

№ 1. Активний відпочинок і спорт

Любителям активного відпочинку точно не доведеться нудьгувати – на них чекатиме безліч цікавих варіантів проведення дозвілля, а саме:
- Водний туризм (рафтинг, катання на каное або байдарках);
- Аеротуризм (політ на параплані, аерошуті, дельтаплані, стрибки з парашутом, вертолітні тури);
- Катання на квадроциклах і вейкбордах, джипінг;
- Піші і велосипедні прогулянки у гори;
- Рибалка;
- Дайвінг, спелеотуризм;
- Катання на лижах, маунтінбайках.

Навіть, якщо ви збираєтеся вперше обрати будь-яке з цих занять, досвідчені інструктори подбають про вашу безпеку та допоможуть вам отримати максимум задоволення. Так що, можете сміливо наважитися на будь-яку авантюру, яка буде для вас найбільш цікавою. 

№ 2. Природа

Безкраї смарагдові "полонини", квітучі луки, густі хвойні та листяні ліси, височенні водоспади, найчистіші озера, величні гори, багата фауна – все це чекає на вас у Закарпатті.
Місцями must-see є:
- водоспади (Манявський, Шипіт, Драгобрат, Женецький Гук, Пробій);
- озера (Герешаска, Синевир, Несамовите, Марічейка, Івор, Догяска, Бребенескул);
- гори (Говерла, Маковиця, Замкова, Піп-ІванЧорногірський, Петрос, Дземброня, Менчул, Вухатий Камінь, Туркул);
- національні природні парки та заповідники (Карпатський біосферний, "Сколівські Бескиди", "Тустань", урочище Голятин, Боржавські полонини).

На Закарпатті росте приблизно 2000 видів вищих рослин, серед яких: бук, граб, арум, астранція, білоцвіт, біла та європейська ялина, сибірський ялівець, рододендрон, ягідний тис. Щодо квітів, то у вас є можливість знайти альпійський едельвейс, угорських півників, іриси, фіалки, крокуси, орхідеї, першоцвіт Галлера, шафран Гейфеля, тирлич жовтий та багато інших.

Вирушивши у гори, ви зможете побачити:
- ссавців (олень, косуля, кам'яна куниця, горностай, лисиця, борсук, навіть рись);
- птахів (змієїд, осоїд, мохноногий сич, припутень, чорний лелека, турухтан, тетерев);
- представників 10 видів плазунів та 15 видів земноводних (ескулапова змія, ящірка веретільниця, саламандра, тритон гірський, жерлянка, трав'яна жаба);
- риб (райдужна форель, головатиця, харіус, стерлядь, минь, умбра, білий амур);
- тварин, занесених до Червоної книги (метелики Аполлон та "мертва голова", жук вусань, шуліка рудий, європейський лісовий кіт, альпійська бурозубка).

№ 3. Розваги

Закарпаття – це край вічного свята. Галасливі, барвисті етнофестивалі, концерти, виставки, танцювальні та музично-поетичні заходи – все це закружляє вас у яскравому вихорі вражень та запам'ятається на все життя. Якщо ви плануєте відвідати Карпати влітку, то можете потрапити на наступні фестивалі:
- "Music Avia Bike Ukraine" (Ужгород), на якому відбувається щорічний мотозліт байкерів та пілотів з усього світу. Ви матиме три дні задля того, аби досхочу насолодитися крутими рок-концертами популярних українських та зарубіжних виконавців, парадами, конкурсами, танцями та шоу каскадерів.
- Міжнародний фестиваль хіпі, що проходить у 6 кілометрах від Пилипця біля знаменитого водоспаду Шипіт. Захід ніяк не прив'язаний до будь-якої субкультури. Люди з усієї країни з'їжджаються сюди, аби приємно відпочити, поспілкуватися та насолодитися красою природи.
- "Свято Купала на Драгобраті" (Рахівський район). Даний захід присвячений активним видам туризму та відпочинку у Карпатах. Під час фестивалю можна вирушити у захоплюючі тури – пішки або на велосипедах, піднятися до гірських озер (Ворожеска, Апшинець), підкорити гору Стіг та вершини Свидовецького хребта, а також помилуватися шикарними краєвидами, які відкриваються з високогірного курорту Карпат.
- "На Синевир трембіти кличуть" (озеро Синевир, Міжгірський район). Якщо вам до смаку ознайомлення з етнічними особливостями культури та звичаїв інших народів, то вам дійсно варто відвідати цей фестиваль, присвячений фольклору, старожитностям, а також давнім традиціям місцевих жителів. Послухайте народні пісні та гру на коломийках, побалуйте себе місцевою кухнею, відвідайте ярмарок та не забудьте зробити на пам'ять автентичне фото у гунях (традиційному вовняному одязі вівчарів) біля найбільш мальовничого озера Закарпаття.

№ 4. Архітектура

Західна Україна завжди знайде чим здивувати навіть найдосвідченішого поціновувача прекрасного: тут знаходиться безліч пам'яток культури та історії, шедеврів архітектури з самобутньою атмосферою та чимала кількість музеїв.
Вирушаючи у Карпати, неодмінно додайте до списку must-visit наступні місця:
- Церкви та собори: кам'яна церква Св. Миколая 17 століття (Східниця); дерев'яні Іллінська та церква Іоанна Милостивого, побудовані без жодного цвяха (Яремче); Благовіщенська церква (Косів); церква Різдва Богородиці 17 століття (Ворохта); костел Св. Йоанна Непомуки та собор Зіслання Святого Духа (Рахів);
- Фортеці та мости: "Тустань" (Східниця); австрійські мости-віадуки (Ворохта); фортеця "Сент-Міклош" (Чинадієво); Хотинська фортеця;
- Замки та палаци: Невицький замок (с. Кам'яниця); "Берегвар" (Чинадієво); "Паланок" та палац "Ракоці" (Мукачево); Ужгородський, Олеський, Золочівський, Підгорецький замки; палац Потоцьких (Львів); замок "Канків" та палац "Перені" (Виноградів);
- Музеї: Етнографії та екології Карпатського краю (Яремче); Народного мистецтва та побуту Гуцульщини (Косів); садиба М. Грушевського, Гуцульська ґражда, музей І. Франка (с. Криворівня); історико-військовий музей "Лінія Арпада" (Колочава); музей Лісу та сплаву (Синевирська поляна). 

№ 5. Відпочинок та оздоровлення

Свіже гірське повітря, чиста екологія, натуральні продукти (найсвіжіші, привезені з найближчих ферм) – все це найкращим чином сприятиме комплексному оздоровленню вашого організму.
Обов'язково відвідайте наступні курорти:
- Соляні шахти та озера у Солотвино. Тут ви зможете пройти курс лікування спелеотерапією. Перебування у створеному самою природою соляному мікрокліматі, посприяє швидкому поліпшенню вашого здоров'я, створюючи благотворний вплив на роботу дихальної та кровоносної систем, а також знижуючи ймовірність загострення алергічних реакцій.
- Варто зазначити, що для підтримки отриманого ефекту, достатньо буде відвідувати курорт всього два рази на рік. Подібні процедури підходять людям практично будь-якого віку, як дорослим, так і дітям. Їдучи з Солотвино, не забудьте придбати корисний сувенір, наприклад, соляну лампу.
- Термальні джерела у Берегово. Сюди ви можете зазирнути за порцією бадьорості у будь-яку пору року – на вас чекатимуть незмінно гарячі джерела, що мають цілющі властивості, а також найбільш комфортні умови для відпочинку. Стверджують, що термальні води Берегово успішно сприяють лікуванню більш ніж 80 видів захворювань. У складі води знаходиться цілий комплекс активних хімічних елементів, таких як: кремній, азот, вуглекислий газ, натрій та хлорид високого ступеня мінералізації.
Купання у подібних гарячих джерелах рекомендується людям із захворюваннями опорно-рухового апарату (артрит, остеохондроз), а також тим, хто має проблеми з серцем, роботою нервової системи та судинами.
Насолодившись релаксом у купальнях, не відмовляйте собі у задоволенні прогулятися містом та оглянути місцеві визначні пам'ятки, а також відвідати найколоритніші заклади для відпочинку. 

№ 6. Кухня

Безумовно, неможливо вирушити у подорож та не схотіти відкрити для себе тонкощі місцевої кухні. Опинившись у Карпатах, обов'язково спробуйте наступні шедеври кулінарного мистецтва:
- Грибна юшка. Страва із сушених білих грибів з картоплею, квасолею та морквою, а також додаванням сметани та свіжої зелені. Одна з найулюбленіших страв місцевого населення. Спробувавши цю юшку лише раз, ви точно не поїдете додому, допоки не дізнаєтеся оригінальний рецепт.
- Бограч. Ця страва трохи нагадує м'ясний гуляш, оскільки до числу її інгредієнтів входить чимала кількість продуктів тваринного походження, а саме: свинина, яловичина або баранина (ребра, м'яка частина, шия), а також копчене сало. Доповнюють м'ясний ансамбль стручки гіркого перцю, капуста кольрабі, картопля, цибуля, морква, а також велика кількість зелені та солодкої паприки. Обов'язково побалуйте себе цією стравою та запам'ятайте: найсмачніший бограч – той, що приготований на вогнищі.
- Рокот-крумплі. Любителям страв у горщиках рокот-крумплі неодмінно припаде до смаку. Простий рецепт, досить швидкий час приготування, а також ситний обід для всієї сім'ї. Готується крумплі наступним чином: ковбасу, варену картоплю та яйця нарізають, а потім шарами викладають у горщик або глибоке деко. Потім все це заливають сметаною, посипають тертим сиром та відправляють на 40 хвилин у духовку. Смачного!
- Банош. Традиційна страва гуцулів, що представляє собою кашу з кукурудзяної крупи, зварену на сметані (найчастіше, з овечого молока), до якої у якості гарніру додають золотисті шкварки, гриби або бринзу. Страва дуже ситна, але настільки смачна, що ви неодмінно захочете добавки!
- Лоці. Для приготування цієї страви знадобиться корейка з кістками, солодка паприка, часник та цибуля, які ріжуть, а потім запікають у духовці. Подають цю страву з картоплею смаженою по-домашньому, а також традиційним “сметанковим” соусом.
- Гомбовці. Ніжний десерт, який просто обожнюють наші земляки, злегка нагадує відомі усім сирники. Для його створення потрібен свіжий сир, цукор, яйця та трохи манної крупи. З приготовленої суміші катають кульки, які посипають попередньо підсмаженими сухарями та їдять разом зі сметаною.

Цікавим фактом є те, що уся їжа на Закарпатті готується виключно на чистій джерельній воді, що робить її ще смачнішою і кориснішою.

Окремі плюси:

Недорогий шопінг (чимало жителів країни регулярно їздить до Західної України з метою оновити гардероб для всієї родини: доступні ціни + висока якість товарів варті того, аби витратити час на дорогу);
- Величезний вибір захоплюючих екскурсій – обравши будь-яку з них, ви усього за один день отримаєте безліч незабутніх вражень;
- Доступне затишне житло, де є все необхідне для комфорту: гаряча вода, зручні меблі, побутова техніка, супутникове ТБ, Інтернет. Крім цього, багато готелів пропонують власну програму для культурного відпочинку: доступ до майданчиків для гри у волейбол, футбол, теніс; відвідування більярдної та кальянної кімнати, пляжу, сауни, бару та ресторану; SPA-послуги, безкоштовний паркінг. Окрім замовлення номеру в місцевому готелі, ви також можете знайти недорогі апартаменти, звернувшись до місцевих жителів;


Прямі рейси, що дозволяють з максимальним комфортом та без пересадок дістатися практично до будь-яку точки Закарпаття. Наприклад, обравши автобусний рейс Київ АВ - Легниця (9474).
Тепер ви знаєте, скільки усього цікавого чекає на вас під час літнього відпочинку у горах! Обов'язково розрадьте себе різноплановим дозвіллям та порелаксуйте на лоні невинно чистої природи Закарпаття.
Придбати автобусні квитки онлайн ви зможете на сайті inBus.ua. Бажаємо вам щасливої дороги!