Служба підтримки
FAQ
18 груднясереда
Дата

Що означає бути справжнім українцем?

21384
25.08.2018
Що означає бути справжнім українцем?

Молодь все частіше залишає села тавирушає до міст – будувати майбутнє країни. Але хіба, ми хоч на мить забуваємо про свої споконвічні традиції, звичаї, вірування або такі милінашому серцю народні казки, які батьки нам часто розповідали перед сном? Звичайно ж ні! Головною метою сучасного українця, є "піднесення" рідної культури, поліпшення рівня життя до такої межі, щоб можна було знову повернутися до прекрасних широких ланів, але, вже маючи змогу продуктивно працювати на своїй землі та отримувати задоволення від такого життя.

Такими себе уявляємо ми – людьми, що постійно розвиваються, мають повні кишені надії та віри у свої сили. А якими ж нас бачать інші? Що ми можемо показати світу, аби заявити, що наша країна – неповторна та прекрасна? Як нам пояснити, за що ми так любимо її, і чому вона є настільки дорогою для нас – наша славна Батьківщина? У цій статті, ми спробували зібрати воєдино усі найбільш значущі шматочки мозаїки, яка формує собою образ справжнього українця – такого, яким він є – без зайвих прикрас. Любіть його та захоплюйтеся ним!
"Ти є сам собі країна"
Андрій Кузьменко

Бути українцем це...

1) ... жити серед найгарніших жінок у світі!

Це твердження – загальновизнаний світовий факт. Мільйони іноземців захоплюються вродою прекрасної половини нашої країни та вважають за честь одружитися з українкою. Але, окрім естетичного боку питання, чимало хто також робить акцент на те, що українські жінки є дуже працьовиті, добрі, чуйні та віддані дружини. Хто ж буде проти того, аби у будинку орудувала справжня господиня, яка вкладає усю свою душу в створення тепла та затишку?

Окремо, варто зазначити, що наші жінки, завжди ретельно стежать за своїм зовнішнім виглядом. Куди б вони не збиралися, вони завжди чудово одягнені, мають гарний макіяж та зачіску, і анітрохи не гірші,ніж відомі моделі з обкладинок модних журналів. І це все, при тому, що майже у кожної – велика родина та доволі важкаробота, які щодня забирають чималу кількість часу! Тринадцятьгероїчних вчинків, з якими так довго намагався упоратися Геракл, українська жінка здатна виконати за один день, і навіть більше – зробити їх своїм звичним обов'язком.
Що тут скажеш – пощастило українським чоловікам! Дуже пощастило!

2) ... володіти унікальною стильною колекцією національного одягу!

Яка, між іншим, з давніх-давен, і до сьогодення не втрачає своєї актуальності. Більше того, практично кожен сучасний українець намагається прикрасити свій гардероб гарною вишиванкою, а також різноманітним одягом з вишивкою, ретельно обираючи колір та орнамент.
Раніше, подібний вид одягу був своєрідним "натільним резюме" кожного українця, а за сумісництвом його головною візитівкою. За кольором, типомоздоблення, його розташуванням, а також ключовими візерунками, можна було так само легко, як відкрити книгу, дізнатися, де народилися людина (в якійчастині країни). Тільки-но глянувши на одяг мандрівника, можна було за лічені секунди зрозуміти, у що він вірить і чого бажає, який у нього характер, і хто його головний захисник тапокровитель серед сил природи, богів або духів.

Але і це, далеко не остання особливість нашого традиційного одягу. Кожна вишита сорочка створювалася індивідуально для певної людини. Кожен виток, кожен візерунок на ній, повною мірою мав розкрити душу її власника, охарактеризувати його як унікальну особистість, подарувати йому усю любов та тепло ніжних рук майстрині – матері або дружини, які супроводжували його усюди, де б він не був та слугували йому найсильнішим оберегом від бід тахвороб. Ось, наскільки українські жінки здатні любити своїх чоловіків!
Почуття, які творять дива.

3) ... мати власну ділянку на найродючішій землі у світі!

Саме так, у певному сенсі, ми ходимо по "золотому ґрунту" – найбільшим запасам чорнозему, який займає більше 45% території України. Ми справжні багатії, адже можемо дозволити собі пишні врожаї, можливість жити у єдності зі світом буйної корисної рослинності, та отримувати задоволення від плідної праці на землі.

Жителі інших країн можуть тільки мріяти про те, чим володіємо ми – у Південній Ірландії, людям доводиться щодня сподіватися на милість природи, як зіницю ока, берегти свої маленькі городи, які зазвичай, не перевищують розмірів килимка для дверей! У нашій країні –стільки прекрасної, досі незайманої землі, що вистачить ще на десятки поколінь українців. Ми можемо бути щасливі та вдячні вже за те, що народилися саме тут.

4) ... вічно пишатися всесвітньо відомими національними митцями!

А саме – видатними поетами та письменниками. Знати на пам'ять чималу кількість віршів Тараса Шевченка, Ліни Костенко, Івана Франка та Лесі Українки, цитувати рядки з творів Івана Нечуй-Левицького, Остапа Вишні, Івана Котляревського, Михайла Коцюбинського, Олександра Довженка, Павла Загребельного та багатьох інших.
Ми дуже ревноставимося до своєї культури та постійно витрачаємо величезні зусилля на її піднесення. Останнім часом, те що відбувається у нашій країні можна сміливо назвати "епохою Відродження", оскільки, народ прийнявостаточне рішення позбавити себе від нав'язливого впливу усіх "небайдужих" до його умов проживання, побуту та історії, і почати самостійно займатися своїм вихованням. Українці повною мірою використовують свій творчий потенціал, аби по цеглинці вибудувати міцну стіну самобутньої та унікальної культури.
Ми відроджуємо любов до рідної мови, розвиваємо власну літературу, музику та кіноіндустрію, нанововчимося жити та мислити, як справжні представники свого народу, як сильні, життєлюбні та безстрашні українці.
І у нас це чудово виходить, чим ми також можемо пишатися!

5) ... бути відданим віруванням та стародавнімтрадиціям!

У Америці –Геловін, у Японії – Момо-но секку, у Мексиці – День усіх святих, а в Україні – одним із найяскравіших національних свят є Івана Купала. Як же чудово зібратися у ніч з 6 на 7 липня на березі широкого Дніпра, одружити Купало з Мореною, стрибнути разом із коханою людиною через багаття, потанцювати тапоспівати ухороводі, пустити з гори вогняне колесо, а потім поворожити на вінках з трав!

Якщо ви лише одного разу відвідаєте подібнийетнофестиваль, вам точно не схочеться, аби він закінчувався. Згідно з давніми повір'ями, ніч на Івана Купала – це найбільш магічна ніч року. Вважається, що саме у цей час, трави та квіти набувають цілющих властивостей, здатних виліковувати різні хвороби, а такожпривабити удачу. Безумовно, жоден українець точно не проґавить свого шансу провести ніч на Івана Купала з максимальною користю, а разом із тим, вшанувати давню традицію!

Як і багатоінших народів країн світу, українці теж дуже забобонні. Популярні народні прикмети та повір'я передаються із покоління у покоління та, напевно, будуть існувати вічно. Іноземці, які планують приїхати до України, будуть дуже здивовані наступними фактами:
- ми не полюбляємо передавати речі через поріг або ж повертатися за забутими речами, а якщо і робимо це, то неодмінно дивимося у дзеркало через ліве плече та тричі плюємо у тому ж напрямку;
- задля того, аби перевірити новий будинок на "везіння", і разом з тим, привабити багатство, ми спершу запускаємо у дім кота, як перевіреного екстрасенсорика;
- ми не сідаємо на кутку стола, турбуючись про те, що це може перешкодити вдалому одруженню;
- ми боїмося розсипати сіль, тому що вважаємо, що це є ознакою майбутньої сварки;
- ми намагаємося уникати таких подарунків, як ножі, годинники та гаманці, вважаючи, що вони несуть у собі негатив та можуть погіршити життя іменинника;
- ми не ходимо до перукарні у особливі дні календаря, та не стрижемо волосся самостійно;
- ми завжди даруємо букети з непарною кількістю квітів, тому що парне число прийнято приносити тільки на похорон;
- ми віримо у те, що коли посуд б’ється –це на “щастя”.

Список можна продовжувати ще довго, та й шанувальників кожної прикмети чимала кількість. Нехай, звучать вони досить дивно, але тим самим, вони знову ж, формують унікальність нашої національної спадщини.

6) ... бути щедрим та гостинним господарем!

Практично у кожній українській хаті, гостей обов'язково будуть навипередки дивувати своїми кулінарними здібностями. Якщо ви зазирнете до української сім'ї, навіть просто на "чай", то на вас обов’язково чекатиме різнопланове асорті випічки та смаколиків – пиріжків, домашніх тортів, цукерок, тощо. Що й говорити про святкові дні, коли звідусіль з'їжджаються усі близькі та далекі родичі, які вважають, що чим більше шикарних страв будеприкрашати стіл, тим приємніше та веселіше буде проходити спілкування уродинному колі!

Що правда, то правда – в Україні вас нагодують від душі, та ще й загорнуть із собою “на доріжку”. А пригощати вас будуть відомими на весь світ традиційними стравами, такими як:
- запашний червоний борщ, зелений борщ зі щавлем, капусняк або кислуватий розсольник;
- вареники з картоплею, грибами, капустою або вишнею, галушки зі сметаною та золотистими шкварками, холодець, підкопчене сало, домашня буженина та ковбаса-кров'янка;
- деруни та картопляники, соложеники, млинці та фруктові пироги.

А до цього всього, запропонують склянку ягідного киселю, узвару або квасу. Із більш міцних напоїв, на столі з’являться: домашнє вино, самогон, варенуха та пиво. Тепер ви знаєте, що означає бути справжнім українцем – людиною із широкою душею та добрим серцем; людиною, яка вміє любити та дарувати свою любов іншим; людиною, здатною побудувати величну країну та пишатися нею усе своє життя.

А допомогти вам у поглибленому вивченні України: її мальовничої природи, особливостей культури, архітектури, історії та побуту, вам допоможе сайт inBus.ua, де ви зможете легко та швидко купити автобусні квитки онлайн для подорожування нашою прекрасною Батьківщиною!